Victorie pentru CSM Ceahlăul! Echipa din Piatra-Neamț a promovat în Liga a II-a

CSM Ceahlăul a câștigat miercuri, 7 iunie, pe stadionul din Piatra-Neamț, returul finalei barajului pentru promovare în Liga a II-a după ce a învins Foresta Suceava cu scorul de 2-0, în fața a mii de suporteri. În tur, galben-negrii au remizat pe stadion Areni din Suceava.

CSM Ceahlăul a deschis scorul în minutul 29, când mingea șutată de Alex Anton a lovit bara transversală și s-a oprit în poartă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ ANUNȚUL DE MAI JOS

Cea mai mare șansă de egalare a sucevenilor a fost în prelungirile primei reprize, atunci când Vasile Nechita a ratat un penalty.

Cea de-a doua repriză a fost una echilibrată, cu ocazii la ambele porți, dar fără modificări pe tabela de marcaj până în prelungiri, în ultima fază a meciului, când jucătorul Ceahlăului, Cristian Barb, înscrie din penalty.