Politistul local NISTOR CRISTIAN din cadrul Politiei Locale Piatra Neamt – Biroul Ordine Publica, aflandu-se in timpul liber, a gasit in ziua de 17.05.2017, ora 13.40, un portofel in care se aflau 4500 euro si 2200 lei, pe raza comunei Alexandru cel Bun.
Agentul de politie locala si-a anuntat imediat colegii de la Postul de politie Alexandru cel Bun iar in urma cercetarilor efectuate a fost identificat pagubasul.
Acesta este din orasul Onesti, jud. Bacau si venise la rude in satul Viisoara, com. Alexandru cel Bun.
Intreaga suma de bani a fost restuita pagubasului.
PUBLICITATE