Rezultate remarcabile pentru dansatorii Ray’s Dance Piatra-Neamț

Weekend-ul acesta s-a desfăşurat la Brno, în Cehia, una dintre competiţiile importante din calendarul mondial de dans sportiv pe anul 2023 – GrandPrix Austerlitz .

S-au înscris la linia de start nu mai puțin de 384 de perechi din întreaga Europă dar şi din Africa de Sus şi Israel.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ ANUNȚUL DE MAI JOS

Lotul României a fost reprezentat de un număr de 3 perechi, printre care şi perechea pietreană de la Clubul Ray’s Dance, Alexandru-Marian Sabin şi Alessandra-Maria Dediu.

Cu o evoluție remarcabilă la Secțiunea WDSF Open Standard Juniori 2, Alexandru-Marian şi Alessandra-Maria au surclasat un număr de 25 de perechi, urcând pe cea mai înaltă treaptă a podiumului şi ocupând locul 1.

Tot locul 1 şi medalia de aur au câştigat Alexandru şi Alessandra şi la Secțiunea WDSF Open Latino Junior 2, unde au depăşit 28 de perechi de dansatori.

Perechea Alexandru-Marian Sabin şi Alessandra-Maria Dediu vin după o altă competiție foarte importantă, Campionatul Național de 10 Dansuri, unde au câştigat titlul de Vicecampioni naționali la dans sportiv, la categoria Juniori 2.

La sfârşitul de săptămână 13-14 mai, sportivii Clubului de  Dans Sportiv Ray’s Dance au participat la Campionatul Național de 10 Dansuri și Cupa Brașov unde au obținut următoarele rezultate:

• Tablan Andrei & laza Anisia locul 2

Felicitări și semifinalistei Toma Sara , categoria fete solo debutante 8-9 ani și perechii Țobîrnac Rareş şi Gaman Bianca, semifinaliști ai Campionatului Național de 10 Dansuri 10-11 ani.

„Suntem mândri de evoluția voastră, a tuturor!”– declară antrenorul Ray’s Dance, Andrei Scrab.