Piatra-Neamț: CSM Ceahlăul, o nouă victorie în deplasare

CSM Ceahlăul Piatra Neamț a reușit o nouă victorie în deplasare, de această dată la Șomuz Fălticeni. Scorul final 1-2, după ce la pauză era 1-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ ANUNȚUL DE MAI JOS

Primul care a marcat în partida din etapa 11 a Ligii 3, Seria 1, a fost Cristian Copoț-Barb (28, pen.), Vasile Padovei (37) a egalat, iar după pauză Răzvan Pîntea a decis soarta jocului în minutul 70.

Partida a fost una destul de echilibrată în prima parte, cu un plus de vigoare pentru gazde în special când plecau pe contraatac și cu plusuri la capitolele construcție și fotbal ofensiv pentru nemțeni, informează oficialii CSM Ceahlăul Piatra-Neamț.

Așa cum se știe, CSM Roman s-a retras din campionat și nu a jucat cu Știința Miroslava, dar pentru că FRF nu a actualizat clasamentul încă, și ierarhia noastră rămâne cu echipa lui Gabriel Țapu încă activă. De asemenea, trebuie spus că Sănătatea Darabani nu s-a prezentat la CSM Focșani.