NEAMȚ: Vineri, 13 decembrie, începe Târgul de Crăciun la Neamţ. Vezi ce formații vor urca pe scenă

Articolul continuă după anunț

Consiliul Judeţean Neamţ şi Centrul pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare” Neamţ dau startul unei noi ediţii a Târgului de Crăciun la Neamţ.

Astfel, vineri, 13 decembrie 2019, începând cu ora 18:00, va avea loc spectacolul de deschidere a ediţiei IV- a Târgului.

Vor evolua pe scena de pe Platoul Curţii Domneşti formaţia „Provincialii”, grupul vocal „Floare de colţ” al Şcolii Populare de Artă Piatra-Neamţ (coordonatori fiind Georgiana Şerban-Axinte şi Laurenţiu Marian), elevii clasei de canto, muzică uşoară, din cadrul Şcolii Populare de Artă Piatra-Neamţ (coordonatoare, Paula Nicorescu-Ghivirigă), pentru ca finalul programului artistic pregătit de organizatori să-i aparţină îndrăgitei cântăreţe Antonia.

De asemenea, în spaţiul dedicat de organizatori Târgului de Crăciun, publicul va putea să descopere o serie de surprize.

Oferta bogată a produselor aflate la vânzare în căsuţele care împrejmuiesc arealul Târgului va fi completată de posibilitatea pietrenilor de a se fotografia în interiorul unui spaţiu dedicat special Sărbătorii Crăciunului.

Nu va lipsi din peisaj nici Moşul, cel aducător de daruri, iar la Căsuţa sa de pe Platoul Curţii Domneşti, meşterii populari din ţinutul Neamţ îi vor introduce pe cei mici în lumea minunată a meşteşugului.

Aici vor fi create diverse obiecte, de la cele simple, decorative, până la complexele măşti populare.

Organizatorii îşi doresc ca prima seară a Târgului de Crăciun la Neamţ, ediţia 2019, să fie una de mare sărbătoare.

PROGRAM – TÂRGUL DE CRĂCIUN DE LA NEAMȚ, ediția a IV-a
13 decembrie 2019 – 5 ianuarie 2020

  • Vineri, 13 decembrie 2019 – ora 18.00

PROVINCIALII
Grupul “Floare de Colț”
Elevii Școlii Populare de Arte, clasa de canto muzică ușoară
ANTONIA

  • Sâmbătă, 14 decembrie 2019 – ora 18.00

Clubul de copii „ARTIS”
MARK STAM
LOREDANA

  • Duminică, 15 decembrie 2019 – ora 18.00

Trupa ATN
Trupa Andante
THE MOTANS

  • Luni, 16 decembrie 2019 – ora 18.00

Roxy s Musical Team
LOS ANONIMOS

  • Marți, 17 decembrie 2019 – ora 18.00

Asociația „Melisma|
Ansamblul Folcloric “Comorile Neamțului”
ALEXANDRU BRĂDĂȚAN
GRIGORE GHERMAN

  • Miercuri, 18 decembrie 2019 –ora 18.00

Liceul de Artă ,,Victor Brauner ” Piatra Neamț
ELENA IONESCU

  • Joi, 19 decembrie 2019 – ora 18.00

Clubul de copii „Allegria”
ADINA (HEAVEN)

  • Vineri, 20 decembrie 2019 –ora 18.00

Ansamblul folcloric “Dor Vânatorean”
Clubul „Cantus Art”
GLANCE

  • Sâmbătă, 21 decembrie 2019 – ora 18.00

Rubi’Ma Music Art
ANDA ADAM

  • Duminică, 22 decembrie 2019 – ora 18.00

Caravana lui Moș Crăciun
RICARDO CARIA

  • Luni, 23 decembrie 2019 – ora 18.00

Clubul de copii “Allegria”
Clubul „Pinochio”
Isabela Chitoșca
NARCISA SUCIU

  • Marți, 24 decembrie 2019 – ora 18.00

Grupul ,,Floare de colț”
Sînziana Oșlobanu
NICOLE CHERRY

  • Miercuri, 25 decembrie 2019 – ora 18.00

Grupul Urmașii lui Ștefan Vodă Târgu Neamț
Alice Prundu
KEO

  • Joi, 26 decembrie 2019 – ora 18.00

Gașca Zurli
GUESS WHO & BAND

  • Vineri, 27 decembrie 2019 – ora 17.00

Festivalul de Datini și Obiceiuri ,,Steaua sus Răsare”

  • Sâmbătă, 28 decembrie 2019 – ora 18.00

Asociația “Eu cred”
VALI CRĂCIUNESCU

  • Duminică, 29 decembrie 2019 – ora 18.00

Elevii Școlii Populare de Arte, clasa de canto muzică ușoară
ELENA GHEORGHE

  • Luni, 30 decembrie 2019 – ora 18.00

Ansamblul Doina Ceahlăului
Rubi’Ma Music ART
MIHAI MĂRGINEANU & BAND

  • Marți, 31 decembrie 2019 – ora 18.00

REVELION

  • Miercuri, 1 ianuarie 2020 – ora 18.00

Grupul „Joc de Neamț” Palatul Copiilor
Teona Racheriu
Daria Pintilie
Isabela Ciudin
TOSTOGAN

  • Joi, 2 ianuarie 2020 – ora 18.00

Ștefania Ursache
Razvan Ciobanu
Roxana Petricaru
DJ PROJECT & ANDIA

  • Vineri, 3 ianuarie 2020 –ora 18.00

Oana Ungureanu
Ionela Mardare
DOMNUL PROBLEMA

  • Sâmbătă, 4 ianuarie 2020 – ora 18.00

Simona Manolache
Sânziana Oșlobanu
Laurențiu Marian
Grupul Folcloric ,,Floare de colț”
ANSAMBLUL FOLCLORIC “FLORICICĂ DE LA MUNTE”

  • Duminică, 5 ianuarie 2020 – ora 18.00

Trupa Admis
RANDI & BAND