NEAMȚ: Rezultatele elevilor nemțeni la concursurile de geografie

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN  DE GEOGRAFIE ”IONIȚĂ ICHIM”
– ETAPA  INTERJUDEȚEANĂ-

Concursul interjudețean  de geografie ”Ioniță Ichim” – etapa interjudețeană/regională,  s-a desfășurat în data de 25.V.2019, la Colegiul Național ”A.T. Laurian” din Botoșani. La această etapă au participat  145 de elevi din clasele a V-a, a VI-a și a VII-a ( 46 clasa a V-a, 51 clasa a VI-a și 48 clasa a VII-a), din județele Botoșani, Suceava, Bacău, Neamț și Iași.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ ANUNȚUL DE MAI JOS

Acest concurs este în  CALENDARUL CONCURSURILOR INTERJUDEȚENE/REGIONALE ŞCOLARE – 2019, fără finanțare M.E.N. (ANEXA nr. 6 la OMEN nr. 3016/09.01.2019).

Elevii care au reprezentat județul Neamț au obținut  rezultate foarte bune, premii și mențiuni, după cum urmează:

NR. CRT. NUMELE SI PRENUMELE CLASA PREMIUL OBȚINUT ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ PROFESOR COORDONATOR
HELGIU G. MIHAIL V I SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
ZLĂVOC C.D. IARINA MARIA V I SCOALA GIMNAZIALA NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT FILIMON-VINTEA ANA-MARIA
IOVIŢĂ M.P. ILINCA V III SCOALA GIMNAZIALA NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT FILIMON-VINTEA ANA-MARIA
GRIGORAȘ M.D. CASANDRA DANIELA V I SCOALA GIMNAZIALA „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN MIHALACHI IONELA
CENUȘE C.C. RALUCA ANDREEA V II COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MAGDALINA ELENA SIMONA
ENEA M. DENIS-GABRIEL V I SCOALA GIMNAZIALA „ION CREANGA”, ORAS TARGU NEAMT COJOC MARIA
GHIBA M. ELENA EVELINA V II SCOALA GIMNAZIALA NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS CRISTINA
STROE M. EMILIA CRISTINA V II SCOALA GIMNAZIALA NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS CRISTINA
ARSENOAIA V. DAN-MATEI V I SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
PĂTULEANU A.Ș. SORIN ANDREI VI III COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MAGDALINA ELENA SIMONA
POPA N. EMILIAN VI I LICEUL TEHNOLOGIC „GH. RUSET ROZNOVANU”, ORAS ROZNOV DUCA MARIA CARMEN
APALAGHIEI A. IOAN VI M SCOALA GIMNAZIALA NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MACOVICIUC NICOLETA
RAMAȘCANU B. RUXANDRA VI III SCOALA GIMNAZIALA NR. 1, ORAS BICAZ RĂDEANU IONUȚ
VAMANU L. ȘTEFAN DANIEL VI II SCOALA GIMNAZIALA „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN MIHALACHI IONELA
ICHIM L. IOANA ALEXANDRA VI M COLEGIUL TEHNOLOGIC „SPIRU HARET”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT CHILĂ ALINA
LALAU F GEORGIANA VI M SCOALA GIMNAZIALA „DANIELA CUCIUC”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT ZLEI IRINA
BOTOŞANU S. IOANA-TEODORA VI II SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
OJICĂ I. ANAMARIA VI III SCOALA GIMNAZIALA NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MACOVICIUC NICOLETA
MAGDALINA C. MATEI VII I COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MAGDALINA ELENA SIMONA
MĂRTIȘCĂ P. ROSSELLA VII I SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA GHERAESTI RUSU SIMONA
DRĂGOI C.C. ALEXANDRU CRISTIAN VII II SCOALA GIMNAZIALA NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT FILIMON-VINTEA ANA-MARIA
CHELARU M. CRISTIAN VII II SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA GHERAESTI RUSU SIMONA
GAVRIL I.LAURA ELENA VII III SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA BOGHICEA MAIOGAN GABRIELA
ANTICI C. DIANA ANTONIA VII III SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA GHERAESTI RUSU SIMONA
BENEA C. CRISTIANA VII I SCOALA GIMNAZIALA „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN MIHALACHI IONELA
TOADER C. ANA ALEXANDRA VII II SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
AANIŢEI F. ALEXANDRA-MARIA VII II SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
VERNICA C.A. GEORGE VLAD VII II SCOALA GIMNAZIALA NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT FILIMON-VINTEA ANA-MARIA

CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE ”TERRA”
– ETAPA NAȚIONALĂ

Concursul școlar național de geografie ”TERRA”- etapa națională, s-a desfășurat on –line, la data de 18 mai 2018, la Colegiul Tehnic ”Gheorghe Cartianu” Piatra Neamț.

La nivel național au participat 210 elevi la clasa a V-a, 255 elevi la clasa a VI-a și 235 elevi la clasa a VII-a. Media punctajelor, pe fiecare clasă a fost ridicată, respectiv, la clasa a V-a – 93,60, la clasa a VI-a – 94,21 și la clasa a VII-a 92,26.

Elevii care au reprezentat județul Neamț au obținut  un punctaj foarte bun, numeroase premii și mențiuni.

 NR.

CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI CLASA PREMIUL UNITATEA DE ÎNVĂȚĂMÂNT PROFESOR ÎNDRUMĂTOR
1 SANDU V.P. ILINCA a V-a MENȚIUNE M.E.N COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MAGDALINA ELENA SIMONA
2 HELGIU G. MIHAIL a V-a MENȚIUNE M.E.N SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
3 POPA N EMILIAN a VI-a III LICEUL TEHNOLOGIC „GH. RUSET ROZNOVANU”, ORAS ROZNOV DUCA MARIA CARMEN
4 CREȚU M-V. SEBASTIAN-ILIE a VI-a I SCOALA GIMNAZIALA „ALEXANDRU IOAN CUZA”, MUNICIPIUL ROMAN RUSU DANIELA
5 DENCIU I.C. ANDREI CRISTIAN a VI-a PREMIUL SPECIAL AL S.G.R COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MAGDALINA ELENA SIMONA
6 POPA V.M. MATEI-TEODOR a VI-a PREMIUL SPECIAL AL S.G.R SCOALA GIMNAZIALA NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MACOVICIUC NICOLETA
7 SUREI S.V. ȘTEFAN a VI-a II COLEGIUL NATIONAL „ROMAN VODA”, MUNICIPIUL ROMAN PÎNTEA SORIN ADIN
8 BOTOŞANU S. IOANA-TEODORA a VI-a PREMIUL SPECIAL AL S.G.R SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
9 MAGDALINA C. MATEI a VII-a PREMIUL SPECIAL AL S.G.R COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MAGDALINA ELENA SIMONA
10 TOADER C. ANA ALEXANDRA a VII-a PREMIUL SPECIAL AL S.G.R SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
PUBLICITATE