Ca urmare a fenomenelor meteo periculoase, în aceste momente 2 autospeciale cu 6 subofițeri și 1 ofițer din cadrul ISU Neamț alături de un utilaj de la Publiserv, acționează pentru îndepărtarea apei, a aluviunilor, a buștenilor și plăcilor de beton desprinse din carosabil în municipiul Piatra-Neamț, anexa Văleni.
Imediat se va deplasa în zonă și un buldoexcavator al SGA Neamț.
În cartierul Văleni acționează și un echipaj cu motopompă care intervine pentru evacuarea apei din 4 gospodării.
Vezi și NEAMȚ: Piatra-Neamț: Ștrandul inundat. Străzi și trotuare sub ape (FOTO-VIDEO)
PUBLICITATE