ACTUALIZARE: Pompierii ajunși la fața locului au constatat că este vorba doar de crengi rupte și căzute pe carosabil. NU sunt alte probleme – informează ISU Neamț
Fenomenele meteorologice periculoase din după-amiaza zilei de sâmbătă, 22 iunie, au creat primele probleme în județul Neamț.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Neamț, în localitatea Petru Vodă (comuna Poiana Teiului) doi arbori s-au prăbușit peste drumul de acces la mănastire, avariind două autoturisme
Deși comuna Tarcău se află sub Cod ROȘU, până în acest moment nu sunt probleme semnalate. Pentru prevenirea populatiei s-a transmis un mesaj de avertizare prin RO-ALERT către toate terminalele mobile din zona localităților aflate sub incidența CODULUI ROȘU de fenomene meteo periculoase.
PUBLICITATE