NEAMȚ: Elevii care vor reprezenta județul Neamț la Concursul național de geografie „TERRA”

Concursul școlar național de geografie ”TERRA”- etapa județeană, s-a desfășurat la data de 30.03.2019, în patru centre de concurs, după cum urmează: Școala Gimnazială ”Iustin Pîrvu” Poiana Teiului, Școala Gimnazială Domnească Tg.Neamț, Colegiul Național ”Roman Vodă” Roman și Școala Gimnazială nr. 2 Piatra Neamț (centru de concurs și evaluare).

Au participat 124 de elevi, din care 50 la clasa a V-a, 48 la clasa a VI-a, și 26 la clasa a VII-a.

Subiectele au fost dificile, s-au adresat elevilor și profesorilor care au aprofundat  geografia pentru clasele a V-a- a VII-a.

Pentru etapa națională, care se va desfășura on-line, la Colegiul Tehnic ”Gheorghe Cartianu” Piatra-Neamț, în data de 18 mai 2019, s-au calificat următorii elevi:

 NR.

CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI CLASA UNITATEA DE ÎNVĂȚĂMÂNT

PROFESOR ÎNDRUMĂTOR

1 SANDU V.P. ILINCA a V-a COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MAGDALINA ELENA SIMONA
2 HELGIU G. MIHAIL a V-a SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
3 POPA N EMILIAN a VI-a LICEUL TEHNOLOGIC „GH. RUSET ROZNOVANU”, ORAS ROZNOV DUCA MARIA CARMEN
4 CREȚU M-V. SEBASTIAN-ILIE a VI-a SCOALA GIMNAZIALA „ALEXANDRU IOAN CUZA”, MUNICIPIUL ROMAN RUSU DANIELA
5 DENCIU I.C. ANDREI CRISTIAN a VI-a COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MAGDALINA ELENA SIMONA
6 POPA V.M. MATEI-TEODOR a VI-a SCOALA GIMNAZIALA NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MACOVICIUC NICOLETA
7 SUREI S.V. ȘTEFAN a VI-a COLEGIUL NATIONAL „ROMAN VODA”, MUNICIPIUL ROMAN PÎNTEA SORIN ADIN
8 BOTOŞANU S. IOANA-TEODORA a VI-a SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
9 APALAGHIEI A.IOAN a VI-a SCOALA GIMNAZIALA NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MACOVICIUC NICOLETA
10 SEREDIUC A MIHAELA a VI-a SCOALA GIMNAZIALA „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN MIHALACHI IONELA
11 MAGDALINA C. MATEI a VII-a COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MAGDALINA ELENA SIMONA
12 MĂRTIȘCĂ P. ROSSELLA a VII-a SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA GHERAESTI RUSU SIMONA
13 PANTAZIU C. MIHNEA CONSTANTIN a VII-a COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MAGDALINA ELENA SIMONA
14 AANIŢEI F. ALEXANDRA-MARIA a VII-a SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
15 TOADER C. ANA ALEXANDRA a VII-a SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU

Mulțumim tuturor celor implicați în organizarea și desfășurarea acestui concurs!

Felicitări elevilor și  cadrelor didactice, succes în etapa viitoare! – este mesajul transmis de ISJ Neamț

loading...