NEAMȚ: Concursul de geografie „Ioniță Ichim”, etapa județeană

Concursul interjudețean de geografie ”Ioniță Ichim” – etapa județeană,  s-a desfășurat la data de 13.04.2019, în patru centre de concurs, după cum urmează: ”Liceul ”Mihail Sadoveanu” Borca, Liceul ”Vasile Conta” Tg.Neamț, Colegiul Național ”Roman Vodă” Roman și Școala Gimnazială Nr. 5 Piatra-Neamț (centru de concurs și evaluare).

Acest concurs este în  CALENDARUL CONCURSURILOR INTERJUDEȚENE/REGIONALE ŞCOLARE – 2019, fără finanțare M.E.N. (ANEXA nr. 6 la OMEN nr. 3016/09.01.2019).

Au participat 160 de elevi, din care 70 la clasa a V-a, 48 la clasa a VI-a, și 42 la clasa a VII-a.

Subiectele au fost bine elaborate,  accesibile, s-au adresat elevilor și profesorilor care au aprofundat  geografia pentru clasele a V-a- a VII-a.

Pentru etapa interjudețeană, care se va desfășura la  Botoșani, în data de 25 mai 2019, s-au calificat următorii elevi:

NR. CRT. NUMELE SI PRENUMELE CLASA ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ PROFESOR COORDONATOR
1 HELGIU G. MIHAIL V SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
2 MURARIU I. ERIC IONUT V SCOALA GIMNAZIALA „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN MIHALACHI IONELA
3 ZLĂVOC C.D. IARINA MARIA V SCOALA GIMNAZIALA NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT FILIMON-VINTEA ANA-MARIA
4 IOVIŢĂ M.P. ILINCA V SCOALA GIMNAZIALA NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT FILIMON-VINTEA ANA-MARIA
5 GRIGORAȘ M.D. CASANDRA DANIELA V SCOALA GIMNAZIALA „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN MIHALACHI IONELA
6 CENUȘE C.C. RALUCA ANDREEA V COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MAGDALINA ELENA SIMONA
7 ENEA M. DENIS-GABRIEL V SCOALA GIMNAZIALA „ION CREANGA”, ORAS TARGU NEAMT COJOC MARIA
8 GHIBA M. ELENA EVELINA V SCOALA GIMNAZIALA NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS CRISTINA
9 STROE M. EMILIA CRISTINA V SCOALA GIMNAZIALA NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS CRISTINA
10 ARSENOAIA V. DAN-MATEI V SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
11 PĂTULEANU A.Ș. SORIN ANDREI VI COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MAGDALINA ELENA SIMONA
12 POPA N. EMILIAN VI LICEUL TEHNOLOGIC „GH. RUSET ROZNOVANU”, ORAS ROZNOV DUCA MARIA CARMEN
13 APALAGHIEI A. IOAN VI SCOALA GIMNAZIALA NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MACOVICIUC NICOLETA
14 DINULETE-MOORE C.A. ANGELINA MARIA IULIANA VI SCOALA DE ARTA „SERGIU CELIBIDACHE”, MUNICIPIUL ROMAN AGAVRILOAEI DENISIA MONICA
15 RAMAȘCANU B. RUXANDRA VI SCOALA GIMNAZIALA NR. 1, ORAS BICAZ RĂDEANU IONUȚ
16 VAMANU L. ȘTEFAN DANIEL VI SCOALA GIMNAZIALA „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN MIHALACHI IONELA
17 ICHIM L. IOANA ALEXANDRA VI COLEGIUL TEHNOLOGIC „SPIRU HARET”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT CHILĂ ALINA
18 LALAU F GEORGIANA VI SCOALA GIMNAZIALA „DANIELA CUCIUC”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT ZLEI IRINA
19 APETREI T. LUCIAN-MIHAI VI COLEGIUL TEHNIC „ION CREANGA”, ORAS TARGU NEAMT ȚIGĂNESCU  DANA IONELA
20 BOTOŞANU S. IOANA-TEODORA VI SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
21 OJICĂ I. ANAMARIA VI SCOALA GIMNAZIALA NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MACOVICIUC NICOLETA
22 MAGDALINA C. MATEI VII COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT MAGDALINA ELENA SIMONA
23 MĂRTIȘCĂ P. ROSSELLA VII SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA GHERAESTI RUSU SIMONA
24 DRĂGOI C.C. ALEXANDRU CRISTIAN VII SCOALA GIMNAZIALA NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT FILIMON-VINTEA ANA-MARIA
25 CHELARU M. CRISTIAN VII SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA GHERAESTI RUSU SIMONA
26 CIOBANU G. GEORGIANA IOANA VII SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI EMINESCU”, MUNICIPIUL ROMAN ȘTEFĂNUCĂ-AVRAM ELENA TAMARA
27 GAVRIL I.LAURA ELENA VII SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA BOGHICEA MAIOGAN GABRIELA
28 ANTICI C. DIANA ANTONIA VII SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA GHERAESTI RUSU SIMONA
29 BENEA C. CRISTIANA VII SCOALA GIMNAZIALA „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN MIHALACHI IONELA
30 TOADER C. ANA ALEXANDRA VII SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
31 AANIŢEI F. ALEXANDRA-MARIA VII SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT LETOS DUMITRU
32 MINAC I. GABRIEL IONUȚ VII SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA GHERAESTI RUSU SIMONA
33 VERNICA C.A. GEORGE VLAD VII SCOALA GIMNAZIALA NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT FILIMON-VINTEA ANA-MARIA

Mulțumim tuturor celor implicați în organizarea și desfășurarea acestui concurs! Felicitări elevilor și  cadrelor didactice, succes în etapa viitoare! – este mesajul transmis de ISJ Neamț.