Rezultatele testului Covid pentru două cadre de la ISU Piatra-Neamț sunt pozitive. – a transmis ISU Neamț.
Unul dintre colegi își desfășoară activitatea în plan operativ la Detașamentul Piatra Neamț, iar celalalt coleg este de la o structură suport.
În acest sens, facem precizarea că după primirea rezultatelor care indică infectarea, s-a procedat la informarea structurilor ierarhice și a Direcției de Sănătate Publică, pentru adoptarea măsurilor legale. – spun pompierii.
Reamintim că trei pompieri din cadrul ISU Neamţ au fost confirmaţi, zilele trecute, ca fiind infectaţi cu COVID – 19.
Rezultatele testului Covid pentru trei cadre care își desfășoară activitatea în plan operativ la Detașamentul Piatra-Neamț sunt pozitive, acestea fiind asimptomatice.
PUBLICITATE