NEAMȚ: 7 școli în scenariul ROȘU, 117 în scenariul GALBEN. Cursuri suspendate în mai multe clase (16 octombrie)

Prefectura Neamț a actualizat, astăzi, scenariul de funcționare pentru fiecare unitate de învățământ din județul Neamț, în anul școlar 2020 – 2021.

Se suspendă, conform propunerii Inspectoratului Școlar Județean Neamț, pentru o perioadă de 14 zile, cursurile școlare care presupun prezența „față în față” pentru următoarele clase:

  • Școala Gimnazială nr. 2 Piatra Neamț – clasa pregătitoare A, clasa pregătitoare C, clasa pregătitoare D, clasa al VII-a C;
  • Colegiul Național „Roman Vodă” Roman – clasa a X-a A și clasa a X-a H;
  • Școala Gimanzială Tămășeni – clasa I;
  • Colegiul Tehnic „Petru Poni” – Roman – clasa a XII-a F;
  • Liceul cu Program Sportiv Piatra Neamț – clasa a XII-a B și a XII-a C;
  • Scoala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Roman – clasa a V-a C;
  • Colegiul Național ”Petru Rareș” Piatra Neamț – clasa a XI-a B;
  • Școala Gimnazială Bodești / structura Bodeștii de Jos – Grupă preșcolari

Se aprobă, conform propunerii Inspectoratului Școlar Județean Neamț, reluarea cursurilor școlare care presupun prezența „față în față” pentru

  • clasa a X-a grupa a II-a din cadrul Liceului Teologic „Sfinții Împărați Constantin și Elena” Piatra Neamț (începând cu data de 19.10.2020),
  • clasa a I A și I C din cadrul Colegiului Tehnologic ”Spiru Haret” Piatra Neamț (începând cu data de 19.10.2020).

În judetul Neamț școala continuă după scenariul roșu (în 7 școli), galben (în 117 de școli) și scenariul verde (în 194 de școli).

Mai jos, toate școlile din Neamț și scenariul pentru următoarea perioadă:

SCENARIUL ROȘU

Scenariul roșu, considerat de avarie, înseamnă că într-o localitate sunt mai mult de trei persoane depistate pozitiv la mia de locuitori în ultimele 14 zile. În acest caz, şcoala se închide de tot, iar orele se vor face online.

RĂZBOIENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN VIRGIL GHEORGHIU”, COMUNA RĂZBOIENI
RĂZBOIENI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT RĂZBOIENII DE JOS, COMUNA RĂZBOIENI
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3, MUNICIPIUL ROMAN
TARCĂU GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL STRAJA, COMUNA TARCĂU
TARCĂU ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IULIA HĂLĂUCESCU”, COMUNA TARCĂU
TAŞCA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA TAȘCA
TAŞCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE MITRU”, COMUNA TAȘCA

SCENARIUL GALBEN

Scenariul galben pentru o anumită localitate reprezintă posibilitatea începerea cursurilor prin metoda învățământul hibrid. Acest scenariu prevede participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor din învățământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a și a XII-a, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție, pe de o parte, și revenirea parțială (prin rotație de 1-2 săptămâni) a elevilor din celelalte clase de gimnaziu și liceu, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție.

BICAZ CLUBUL COPIILOR, ORAȘ BICAZ
BICAZ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL MĂRCENI, ORASUL BICAZ
BICAZ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „LUMEA COPIILOR”, ORAȘ BICAZ
BICAZ LICEUL „CAROL I”, ORAȘ BICAZ
BICAZ ȘCOALA GIMNAZIALĂ „REGINA MARIA”, ORAȘ BICAZ
BICAZ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, ORAȘ BICAZ
BODEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BODEŞTII DE JOS, COMUNA BODEȘTI
BODEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BODEȘTI
BORCA LICEUL „MIHAIL SADOVEANU”, COMUNA BORCA
CÂNDEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA CÂNDEȘTI
CÂNDEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ VĂDURELE, COMUNA CÂNDEȘTI
CRĂCĂOANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE SĂVINESCU”, COMUNA CRĂCĂOANI
CRĂCĂOANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MAGAZIA, COMUNA CRĂCĂOANI
CRĂCĂOANI ȘCOALA PRIMARĂ CRACĂUL NEGRU, COMUNA CRĂCĂOANI
DRĂGĂNEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DRĂGĂNEȘTI
DUMBRAVA ROŞIE ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE
DUMBRAVA ROŞIE ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, SAT CUT, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE
DUMBRAVA ROŞIE ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT IZVOARE, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE
GIROV ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. GHEORGHE DUMITREASA”, COMUNA GIROV
GIROV ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT CĂCIULEŞTI, COMUNA GIROV
GIROV ȘCOALA PRIMARĂ GURA VĂII, COMUNA GIROV
GÂRCINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „EPISCOP MELCHISEDEC STEFĂNESCU”, COMUNA GÂRCINA
GÂRCINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CUEJDIU, COMUNA GÂRCINA
PĂSTRĂVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT RĂDENI, COMUNA PĂSTRĂVENI
PĂSTRĂVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PĂSTRĂVENI
PETRICANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT ŢOLICI, COMUNA PETRICANI
PETRICANI ȘCOALA PROFESIONALĂ, COMUNA PETRICANI
PIATRA NEAMŢ CENTRUL JUDEȚEAN DE EXCELENȚĂ NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ „ALEXANDRU ROȘCA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE ASACHI”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE CARTIANU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL TEHNIC FORESTIER, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL TEHNOLOGIC „SPIRU HARET”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA „CRISTOS REGE”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 13, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLȚ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „VERONICA FILIP”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 6, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ LICEUL ECONOMIC „ALEXANDRU IOAN CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ LICEUL TEOLOGIC ORTODOX „SFINȚII ÎMPARAȚI CONSTANTIN ȘI ELENA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ PALATUL COPIILOR, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICU ALBU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 11, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ F.E.G. EDUCATION, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CENTRUL DE STUDII EUROPEAN”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PÂNGĂRAŢI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL OANȚU, COMUNA PÂNGĂRAȚI
PÂNGĂRAŢI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PÂNGĂRĂCIOR, COMUNA PÂNGĂRAȚI
PÂNGĂRAŢI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE IORGA”, SAT PÂNGĂRĂCIOR, COMUNA PÂNGĂRAȚI
PÂNGĂRAŢI ȘCOALA GIMNAZIALĂ STEJARU, COMUNA PÂNGĂRAȚI
PODOLENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, COMUNA PODOLENI
POIANA TEIULUI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA POIANA TEIULUI
POIANA TEIULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IUSTIN PIRVU”, COMUNA POIANA TEIULUI
POIANA TEIULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ PETRU VODĂ, COMUNA POIANA TEIULUI
ROMAN CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN COLEGIUL TEHNIC „DANUBIANA”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN COLEGIUL TEHNIC „MIRON COSTIN”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN COLEGIUL TEHNIC „PETRU PONI”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „EPISCOP MELCHISEDEC”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „MUGURI DE LUMINĂ”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 6, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SFÂNTUL FRANCISC DE ASSISI”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA DE ARTĂ „SERGIU CELIBIDACHE”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU IOAN CUZA”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CALISTRAT HOGAȘ”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CAROL I”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „COSTACHE NEGRI”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ROMAN MUȘAT”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „MOLDOVA”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA PRIMARĂ ”MUȘATINII”
ROMÂNI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GOŞMANI, COMUNA ROMÂNI
ROMÂNI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, SAT SILIŞTEA, COMUNA ROMÂNI
ROMÂNI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE NICOLAU”, COMUNA ROMÂNI
ROMÂNI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE NICOLAU”, COMUNA ROMÂNI
ROMÂNI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT SILIŞTEA, COMUNA ROMÂNI
ROZNOV LICEUL „GH. RUSET ROZNOVANU”, ORAȘ ROZNOV
ROZNOV ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA, ORAȘ ROZNOV
RUGINOASA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE APOSTOL”, COMUNA RUGINOASA
SĂBĂOANI LICEUL TEORETIC „VASILE ALECSANDRI”, COMUNA SĂBĂOANI
SĂVINEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I. GERVESCU”, COMUNA SĂVINEȘTI
ŞTEFAN CEL MARE ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DR. EMANUIEL RIGLER”, COMUNA ȘTEFAN CEL MARE
ŞTEFAN CEL MARE ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ, COMUNA ȘTEFAN CEL MARE
TAZLĂU ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I. I. MIRONESCU”, COMUNA TAZLĂU
TÂRGU NEAMŢ CLUBUL COPIILOR, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ COLEGIUL TEHNIC „ION CREANGĂ”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, ORAȘ TÂRGU NEAMŢ
TÂRGU NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOMNEASCĂ, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „LAUREATUS”, ORAȘ TÎRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „MOLDOVA”, FILIALA TÎRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, ORAȘ TÂRGU NEAMŢ
TRIFEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIRON COSTIN, COMUNA TRIFEȘTI
TRIFEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TRIFEȘTI
TRIFEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ MIRON COSTIN, COMUNA TRIFEȘTI
TRIFEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ, COMUNA TRIFEȘTI

SCENARIUL VERDE

În ceea ce privește scenariul verde, toți elevii merg la școală, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție. Pentru acest scenariu, incidența trebuie să fie mai mică de un caz la mia de locuitori în ultimele 14 zile.

AGAPIA LICEUL TEOLOGIC ORTODOX „CUVIOASA PARASCHEVA”, COMUNA AGAPIA
AGAPIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE GRIGORESCU”, COMUNA AGAPIA
AGAPIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU”, SAT FILIOARA, COMUNA AGAPIA
AGAPIA ȘCOALA PRIMARĂ SĂCĂLUȘEȘTI, COMUNA AGAPIA
ALEXANDRU CEL BUN LICEUL PARTICULAR NR. 1, SAT BISTRIȚA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN
ALEXANDRU CEL BUN ȘCOALA GIMNAZIALA VADURI, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN
ALEXANDRU CEL BUN ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRIŢA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN
BAHNA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BĂHNIŞOARA, COMUNA BAHNA
BAHNA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BROŞTENI, COMUNA BAHNA
BAHNA ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVOARE, COMUNA BAHNA
BAHNA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BAHNA
BĂLŢĂTEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA SEACĂ, COMUNA BĂLȚĂTEȘTI
BĂLŢĂTEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BĂLȚĂTEȘTI
BÂRGĂUANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BÂRGĂUANI
BICAZ CHEI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA BICAZ-CHEI
BICAZ CHEI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, SAT IVANEŞ, COMUNA BICAZ-CHEI
BICAZ CHEI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, COMUNA BICAZ-CHEI
BICAZU ARDELEAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT TELEC, COMUNA BICAZU ARDELEAN
BICAZU ARDELEAN SCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA BICAZU ARDELEAN
BICAZU ARDELEAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT TELEC, COMUNA BICAZU ARDELEAN
BÎRA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ANTONIE MUREȘIANU”, COMUNA BIRA
BÎRA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT REDIU, COMUNA BIRA
BOGHICEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA, COMUNA BOGHICEA
BOGHICEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOGHICEA
BOGHICEA ȘCOALA PRIMARĂ NISTRIA, COMUNA BOGHICEA
BORCA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, SAT SABASA, COMUNA BORCA
BORCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUREL DUMITRAȘCU”, SAT SABASA, COMUNA BORCA
BORCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI PETRESCU”, SAT MĂDEI, COMUNA BORCA
BORCA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT SOCI, COMUNA BORCA
BORCA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT PÂRÂUL PÂNTEI, COMUNA BORCA
BORCA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 3, SAT PÂRÂUL CÂRJEI, COMUNA BORCA
BORLEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, COMUNA BORLEȘTI
BORLEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI
BORLEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN GRIGORE TEODORESCU”, SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI
BORLEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ȘTEFAN CEL MARE”, SAT MASTACĂN, COMUNA BORLEŞTI
BORLEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BORLEȘTI
BOTEŞTI LICEUL TEHNOLOGIC NISIPOREȘTI, COMUNA BOTEȘTI
BOTEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BARTICEȘTI, COMUNA BOTEȘTI
BOZIENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CUCI, COMUNA BOZIENI
BOZIENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOZIENI
BOZIENI ȘCOALA PRIMARĂ BĂNEASA, COMUNA BOZIENI
BOZIENI ȘCOALA PRIMARĂ CRĂIEŞTI, COMUNA BOZIENI
BOZIENI ȘCOALA PRIMARĂ IUCŞA, COMUNA BOZIENI
BRUSTURI SCOALA GIMNAZIALA „IEREMIA IRIMESCU”, COMUNA BRUSTURI
BRUSTURI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE STURZU”, SAT TÂRZIA, COMUNA BRUSTURI
CEAHLĂU GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA CEAHLĂU
CEAHLĂU ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE UNGUREANU”, COMUNA CEAHLĂU
CEAHLĂU ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT BISTRICIOARA, COMUNA CEAHLĂU
CORDUN GRĂDINIȚA „ROZA VENERINI”, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN
CORDUN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, COMUNA CORDUN
CORDUN LICEUL TEHNOLOGIC „SFÂNTUL IOAN DE LA SALLE”, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN
CORDUN ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA CORDUN
CORDUN ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN
COSTIŞA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL , COMUNA COSTIȘA
COSTIŞA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA COSTIȘA
DĂMUC GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL HUISUREZ, COMUNA DĂMUC
DĂMUC ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DĂMUC
DOBRENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. MIHAI EMILIAN MANCAȘ”, COMUNA DOBRENI
DOCHIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA DOCHIA
DOLJEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BUHONCA, COMUNA DOLJEȘTI
DOLJEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ROTUNDA, COMUNA DOLJEȘTI
DOLJEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE PĂTRAȘCU”, SAT BURUIENEȘTI, COMUNA DOLJEȘTI
DOLJEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DOLJEȘTI
DRAGOMIREŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VAD, COMUNA DRAGOMIREȘTI
DRAGOMIREŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PR. GHEORGHE SĂNDULESCU”, COMUNA DRAGOMIREȘTI
DRAGOMIREŞTI ȘCOALA PRIMARĂ HLĂPEŞTI, COMUNA DRAGOMIREȘTI
DULCEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DULCEȘTI
FARCAŞA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL FRUMOSU, COMUNA FARCAȘA
FARCAŞA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN LUCA”, COMUNA FARCAȘA
FARCAŞA ȘCOALA PRIMARĂ STEJARU, COMUNA FARCAȘA
FĂUREI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT BUDEȘTI
FĂUREI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA FĂUREI
FĂUREI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT BUDEŞTI, COMUNA FĂUREI
GÂDINŢI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GÂDINȚI
GHERĂEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „SFANTA FAMILIE”, COMUNA GHERĂEȘTI
GHERĂEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GHERĂEȘTI
GHINDĂOANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE CONTA”, COMUNA GHINDĂOANI
GRINŢIEŞ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GRINŢIEŞU MIC, COMUNA GRINŢIEŞ
GRINŢIEŞ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT BRADU, COMUNA GRINȚIEȘ
GRINŢIEŞ ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN PANȚIRU”, COMUNA GRINȚIEȘ
GRUMĂZEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CURECHIŞTEA, COMUNA GRUMĂZEȘTI
GRUMĂZEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOPOLIŢA, COMUNA GRUMĂZEȘTI
GRUMĂZEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GRUMĂZEȘTI
HANGU ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA HANGU
HANGU ȘCOALA PRIMARĂ BUHALNIŢA, COMUNA HANGU
HORIA LICEUL TEHNOLOGIC „ION IONESCU DE LA BRAD”, COMUNA HORIA
HORIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CARMEN SYLVA”, COMUNA HORIA
HORIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OTILIA CAZIMIR”, SAT COTU VAMEȘ, COMUNA HORIA
ICUŞEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLUȘEȘTI, COMUNA ICUȘEȘTI
ICUŞEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ICUŞEŞTI
ICUŞEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ MESTEACĂN, COMUNA ICUŞEŞTI
ICUŞEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ ROCNA, COMUNA ICUŞEŞTI
ICUŞEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ SPIRIDONEŞTI, COMUNA ICUŞEŞTI
ION CREANGĂ ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ION CREANGĂ
ION CREANGĂ ȘCOALA PRIMARĂ AVEREŞTI, COMUNA ION CREANGĂ
ION CREANGĂ ȘCOALA PRIMARĂ RECEA, COMUNA ION CREANGĂ
MĂRGINENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE BULEU”, COMUNA MĂRGINENI
MĂRGINENI ȘCOALA PRIMARĂ HOISEŞTI, COMUNA MĂRGINENI
MĂRGINENI ȘCOALA PRIMARĂ ITRINEŞTI, COMUNA MĂRGINENI
MOLDOVENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL HOCIUNGI, COMUNA MOLDOVENI
MOLDOVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA MOLDOVENI
NEGREŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL POIANA, COMUNA NEGREȘTI
NEGREŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DUMITRU ALMAȘ”, COMUNA NEGREȘTI
ONICENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ SOLCA, COMUNA ONICENI
ONICENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ONICENI
ONICENI ȘCOALA PRIMARĂ GORUN, COMUNA ONICENI
ONICENI ȘCOALA PRIMARĂ PIETROSU, COMUNA ONICENI
ONICENI ȘCOALA PRIMARĂ VALEA ENEI, COMUNA ONICENI
PĂSTRĂVENI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT RĂDENI, COMUNA PĂSTRĂVENI
PÂNCEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VLAD DĂNULESCU”, COMUNA PÂNCEȘTI
PETRICANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT TÂRPEŞTI, COMUNA PETRICANI
PETRICANI ȘCOALA PRIMARĂ „DOMNUL TRANDAFIR”, SAT BOIŞTEA, COMUNA PETRICANI
PETRICANI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, COMUNA PETRICANI
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA „VINCENZINA CUSMANO”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 11, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „ELISEI”, MUNICIPIU PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 10, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 12, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA NEAMŢ LICEUL TEHNOLOGIC „DIMITRIE LEONIDA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ LICEUL TEORETIC „DR. I. C. PARHON”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DANIELA CUCIUC”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA ŞOIMULUI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI
PIATRA ŞOIMULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ LUMINIŞ, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI
PIATRA ŞOIMULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIENI, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI
PIATRA ŞOIMULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI
PIPIRIG GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LEGHIN, COMUNA PIPIRIG
PIPIRIG LICEUL TEHNOLOGIC „ION CREANGĂ”, COMUNA PIPIRIG
PIPIRIG ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT BOBOIEŞTI, COMUNA PIPIRIG
PIPIRIG ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLUTON, COMUNA PIPIRIG
PIPIRIG ȘCOALA GIMNAZIALĂ STÂNCA, COMUNA PIPIRIG
PIPIRIG ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, COMUNA PIPIRIG
PODOLENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, COMUNA PODOLENI
PODOLENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 3, COMUNA PODOLENI
PODOLENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU PODOLEANU”, COMUNA PODOLENI
POIENARI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA POIENARI
RĂUCEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL KOGALNICEANU”, COMUNA RĂUCEȘTI
RĂUCEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA RĂUCEȘTI
RĂUCEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT OGLINZI, COMUNA RĂUCEȘTI
RĂUCEŞTI ȘCOALA PROFESIONALĂ OGLINZI, COMUNA RĂUCEȘTI
REDIU GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL SOCEA, COMUNA REDIU
REDIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA REDIU
REDIU ȘCOALA PRIMARĂ BEŢEŞTI, COMUNA REDIU
REDIU ȘCOALA PRIMARĂ POLOBOC, COMUNA REDIU
ROMAN CLUBUL COPIILOR, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA „ANTON DURCOVICI”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 5, MUNICIPIUL ROMAN
SAGNA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SAGNA
SAGNA ȘCOALA PRIMARĂ VULPĂŞEŞTI, COMUNA SAGNA
SĂBĂOANI CLUBUL COPIILOR, COMUNA SĂBĂOANI
SĂBĂOANI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „SFANTA ANA”, COMUNA SĂBĂOANI
SĂBĂOANI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL TRAIAN, COMUNA SĂBĂOANI
SĂVINEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, COMUNA SĂVINEȘTI
SĂVINEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1, COMUNA SĂVINEȘTI
SĂVINEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ, COMUNA SĂVINEȘTI (DUMBRAVA VALE)
SECUIENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SECUIENI
SECUIENI ȘCOALA PRIMARĂ BUTNĂREŞTI, COMUNA SECUIENI
STĂNIŢA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA STĂNIȚA
STĂNIŢA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT TODIRENI, COMUNA STĂNIȚA
STĂNIŢA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT GHIDION, COMUNA STĂNIȚA
STĂNIŢA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 3, SAT VEJA, COMUNA STĂNIȚA
TĂMĂŞENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TĂMĂȘENI
TĂMĂŞENI ȘCOALA PROFESIONALĂ ADJUDENI, COMUNA TAMĂȘENI
TIMIŞEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PLĂIEŞU, COMUNA TIMIȘEȘTI
TIMIŞEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ DUMBRAVA, COMUNA TIMIȘEȘTI
TIMIŞEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TIMIȘEȘTI
TÂRGU NEAMŢ CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ LICEUL „VASILE CONTA”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TUPILAŢI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TUPILAȚI
ŢIBUCANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. VASILE GHERASIM”, COMUNA ȚIBUCANI
ŢIBUCANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT DAVIDENI, COMUNA ȚIBUCANI
ŢIBUCANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, COMUNA ŢIBUCANI
URECHENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA URECHENI
VALEA URSULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ CHILII, COMUNA VALEA URSULUI
VALEA URSULUI ȘCOALA PRIMARĂ BUCIUM, COMUNA VALEA URSULUI
VALEA URSULUI ȘCOALA PRIMARĂ GIURGENI, COMUNA VALEA URSULUI
VALEA URSULUI ȘCOALA PRIMARĂ MUNCELU DE JOS, COMUNA VALEA URSULUI
VALEA URSULUI ȘCOALA PROFESIONALĂ, COMUNA VALEA URSULUI
VĂLENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MORENI, COMUNA VĂLENI
VĂLENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA VĂLENI
VĂLENI ȘCOALA PRIMARĂ MUNTENI, COMUNA VĂLENI
VÂNĂTORI-NEAMŢ GRĂDINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, COMUNA VÂNĂTORI NEAMȚ
VÂNĂTORI-NEAMŢ LICEUL TEHNOLOGIC „ARHIMANDRIT CHIRIAC NICOLAU”, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMȚ
VÂNĂTORI-NEAMŢ SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI”, SAT MÂNĂSTIREA NEAMȚ, COMUNA VÂNĂTORI NEAMȚ
VÂNĂTORI-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ LUNCA, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ
VÂNĂTORI-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NEMŢIŞOR, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ
VÂNĂTORI-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ
ZĂNEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL TRAIAN, COMUNA ZĂNEȘTI
ZĂNEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA ZĂNEȘTI
ZĂNEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, COMUNA ZĂNEȘTI