Ministerul Sănătății a publicat lista centrelor de testare pentru cei care pleacă în Grecia

Ministerul Sănătății a publicat, duminică, lista centrelor din țară unde românii pot face testul molecular fără de care nu pot intra în Grecia.

În sprijinul cetățenilor care doresc să călătorească în Grecia și care, începând cu 15 iulie, trebuie să prezinte un test molecular negativ pentru infecţia cu COVID-19 efectuat cu maximum 72 de ore înainte de momentul intrării pe teritoriul Republicii Elene,

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ ANUNȚUL DE MAI JOS

Ministerul Sănătății a făcut publică pe site lista centrelor de testare, adresele și numerele de telefon ale acestora.

Este vorba de centre publice, respectiv spitale și Direcții de Sănătate Publică, precum și de centre private.

Lista centrelor poate fi consultată AICI

ALBA DSP ALBA 0258 835 243
Spitalul Judetean de Urgenta Alba Iulia 0258 826 272
ARAD DSP ARAD 0257 280 449
ARGES Spitalul Judetean de Urgenta Pitesti 0248 287 150
Spitalul Orasenesc Sf. Spiridon Mioveni – Corp vechi/Maternitate corp nou 0248 433 877
Spitalul Municipal Câmpulung 0248 510 100
BACAU DSP BACAU 0234 512 850
Spital Judetean de Urgenta Bacau 0234 534 000
Spital Municipal ”Sf Ierarh dr. Luca Onesti” 0234 323 111
BIHOR Spitalul clinic Judetean de Urgenta Oradea 0259/434406; centrala:0259211345
Spitalul Clinic Municipal Dr. Gavril Curteanu 0359/803800
Spitalul Municipal Dr. Pop Mircea” Marghita” 0259/362475
BISTRITA NASAUD DSP BISTRITA NASAUD 261232602; 0263217337
Spitalul Judetean de Urgenta Bistrita 263231404; 0263214390 263215608
BOTOSANI Spitalul Judetean de Urgenta Mavromati Botosani 0231 518812
BRAILA Spitalul Judeţean de Urgenta Braila 0239 692.222
BRASOV Spitalul Clinic de Boli Infectioase 0268 422 474 ; 0268 422 464
Spitalul „Sf. Constantin” – Brașov 0268.300.300
Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Brasov 0268 320 022
Spitalul Municipal Codlea 0268 25 21 53
Spitalul Clinic de Obstetrica Ginecologie Dr. IA Sbarcea Brasov 0368 202013
BUCURESTI INSP Bucuresti 021 318 3620
Institutul National de Boli Infectioase Prof. Dr. Matei Bals 021.201.09.80
Institutul Clinic Fundeni 021.275.05.00
Sanador SRL 021-9699
Regina Maria/Centrul Medical Unirea 021 9268
Regina Maria/Genome And Genetics 021 9268
Genetic Lab SRL 0732 123 304
Clinica Sante SRL Sediu Agricultori
Spitalul Clinic de Boli Infectioase Dr. Victor Babes 021.317.27.27
Clinica Sante SRL Sediu Giurgiului 021 337 30 34
Personal Genetics SRL 021 311 0776
Spitalul Universitar de Urgență Militar Central Dr. Carol Davila 021.319.30.51 021.319.30.48
Spitalul de Urgență al SRI Prof. Dr. Agripa Ionescu 021.222.81.29
SC GRAL Medical SRL 021-323.00.00
SC Medlife SA (021) 9646
S.C. ImunoMedica Provita S.R.L. Bucuresti 031 405 0350
SC Lotus Med SRL Bucuresti 021 232 8233
Institutul Nationale De Cercetare-Dezvoltare Medico-Militara Cantacuzino 021 306 9100
Institutul de Virusologie „Ștefan Nicolau” 021 324 2590
Serviciul de Inspectie Sanitara si Sanatate Publica 021 252 7978
AMS Laborator Genetic 0744 439 308
Fundația Victor Babeș – București 021 317 9503
Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti 021 318 0523
Institutul Marius Nasta 021 335 69.10
BUZAU DSP BUZAU 0238.721901; 0238.725690 0238.725691
CLUJ INSP Cluj 0264 594 252
Spitalul Clinic de Boli Infectioase Cluj-Napoca 036.413.012
SPITALUL Clinic Judetean Urgenta Cluj-Napoca  0264296400; 0264592771 centrala
Regina Maria/Genetic Center 021 9268
Institutul Oncologic Prof. Ion Chiricuta 0264598361;0264450669
UMF Iuliu Hațeganu/Centrul De Cercetări Pentru Genomică Funcțională 0374 834 810
Institutul De Medicină Legală Cluj-Napoca 0264 596 882
CONSTANTA DSP CONSTANTA 0241.480.939    0241.480.940  0241.480.948
Spitalul Clinic de Boli Infectioase Constanta 0241.484.501. 0241.484.500
Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Sf. Apostol Andrei Constanta 0241.662.222
Spitalul Municipal Medgidia 0241.810.690
Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie Constanţa 0241.486.324 0241.486.301
COVASNA SC PROVITAM SRL Sfantu Gheorghe 0267 312 919
Laboratorul de biologie moleculara MedLife – Sf. Gheorghe 0267-307.340
DAMBOVITA Spitalul Judetean de Urgenta Targoviste 0245/631582
DOLJ Spitalul Clinic de Boli Infectioase si Pneumoftiziologie Victor Babes Craiova 0251-543106
Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Craiova 0251- 502200
GALATI Sp.Clinic Judetean de Urgenta Sf.Ap.Andrei Galati 0236.301.111
Spitalul de Pneumoftiziologie Galaţi 0236.460.712
Spitalul Orășenesc Targu Bujor – Galati 0236.340.577
GORJ Spitalul Judetean de Urgenta Targu Jiu 0253.237.801
HARGHITA DSP HARGHITA 0266-310423
Spitalul Judetean de Urgenta Miercurea Ciuc 0266-324193
Spitalul Municipal Odorheiu Secuiesc 0266-212186
SC Prodia SRL MIERCUREA CIUC 0266 311 468
HUNEDOARA Spitalul Judetean de Urgenta Deva 0254.227.070
HUNEDOARA Spitalul Municipal Hunedoara 0254/713820
IALOMITA Spital Judetean de Urgenta Slobozia 0243/234786
IASI INSP Iasi
Spitalul Clinic de Urgenţe pentru Copii Sf Maria Iasi 232264266
Origyn Fertility Center – Iași 0232 255 511
Centrul Avansat de Cercetare – Dezvoltare în Medicină Experimentală CEMEX Iași 0232 211 818
SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE SFANTA PARASCHEVA 0232 267719
Institutul Regional De Oncologie  0374 278 810
Investigatii Medicale Praxis 0232 206 180
ILFOV Synevo România SRL 021 407 07 00
021 315 19 93
MARAMURES Spitalul de Boli Infecțioase și Psihiatrie 0262.211.915
MEHEDINTI Spitalul Judetean de Urgenta Drobeta-Turnu Severin 0252/313751
MURES Spitalul Clinic Judetean Mureș 0265 230 000;0365 882 585
Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Târgu Mureş – corp clădire Chirurgie infantilă + maternitate 0372-653.100; 0265-212.111; 0365-430.606
Universitatea de Medicina, Farmacie, Ştiinţe şi Tehnologie George Emil Palade” Târgu Mureş” 0 265 215.551
NEAMT Spitalul Judetean de Urgenta Piatra Neamt 0233.219.440
SPITALUL MUNICIPAL DE URGENTA ROMAN 0233.742.511
OLT DSP OLT 0372.394.714
Spitalul Judetean de Urgenta Slatina 0249.431.764
PRAHOVA DSP PRAHOVA 0244.522.201-PERMANENTA 0745.633.707
PRAHOVA Spitalul Judetean de Urgenta Ploiesti 0244.537.711
SALAJ Spitalul Judetean de Urgenta Zalau 0260.616.920
SATU MARE Spitalul Judetean de Urgenta Satu Mare 0261.748.301
SIBIU Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Sibiu 0269/215050
Spitalul Clinic de Pediatrie Sibiu 0269 – 230250
SUCEAVA DSP SUCEAVA 0230514557 ; 0330401136 – 7 ; 0330401436-7
SUCEAVA Spitalul Judetean de Urgenta Sfantul Ioan cel Nou Suceava 0230.222.098
TELEORMAN DSP TELEORMAN 0247 311 221
Spitalul Judetean de Urgenta Alexandria 0247 306 711
TIMIS INSP Timisoara  0256 498 344
Spitalul Clinic de Boli Infectioase si Pneumoftiziologie Victor Babes Timisoara 0256.207.670
S.C. Bioclinica S.A. Timisoara 0256-220767 0256-220768
SC Med Life SA 0256 960
Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Pius Brinzeu 0356.433.111
Spital Municipal  Dr Teodor Andrei” Lugoj” 0256.354.912
Spitalul Clinic Municipal de Urgenta Timişoara 0256.200.048
TULCEA Spitalul Judetean de Urgenta Tulcea 0240.532.209
SC Routine Med SRL Tulcea 0240 530 751
VASLUI Spitalul Judetean de Urgenta Vaslui 0235/312120
Spitalul Municipal de Urgenta Elena Beldiman” Barlad” 0235/416440
VRANCEA DSP VRANCEA 0237/225979
PUBLICITATE