Lansarea candidaților PNL Neamț la alegerile locale din iunie 2016


PNL Neamț și-a prezentat, sâmbătă 20 martie, candidații la alegerile locale, în cadrul unui eveniment la care au participat co-președinții partidului, Alina Gorghiu și Vasile Blaga.

Cinematograful „Dacia Panoramic” a devenit arhi-plin, cu peste 1.000 de liberali nemțeni care au participat sâmbătă, 19 martie, la lansarea candidaților pentru alegerile locale din luna iunie. Liberalii au avut invitați importanți ai partidului: Vasile Blaga, Alina Gorghiu, Theodor Athanasiu, Mihai Țurcanu, Gheorghe Flutur, Dumitru Oprea, ocazie cu care echipa PNL Neamț, condusă de Mugur Cozmanciuc, a prezentat proiectul Neamț 2020 (un program care are la bază o analiză a realității județului și în care își propune să implice toți cetățenii și toate categoriile socio-profesionale și practic dorește să instaureze normalitatea în administrația locală din Neamț )

Citește și PNL Neamț își lansează astăzi candidații. Mugur Cozmanciuc, cap de listă la Consiliul Județean

Lansarea a început cu intonarea Imnului Național al României și s-a încheiat cu Imnul partidului. În cele peste două ore cât a durat evenimentul, liderii PNL au prezentat programul de guvernare, lista candidaților la primăriile din județ (definitivată în proporție de peste 75%) dar și că PSD este cel mai important adversar politic și că singura alternativă pentru dezvoltarea României și intrarea în normalitate este cea liberală.

Candidaţii PNL Neamţ care şi-au manifestat intenţia de a candida pentru funcţia de primar în localităţile judeţului Neamţ

NR. CRT. LOCALITATE CANDIDAT VALIDAT
1 PIATRA NEAMŢ DRAGOS CHITIC
2 BICAZU ARDELEAN BIRSAN CTIN ION
3 DĂMUC SIMON MARCEL
4 DOBRENI COSMESCU GHEORGHE
5 DRĂGANEŞTI NECHIFOR ION
6 DULCEŞTI CUCU PAUL DANIEL
7 GHINDĂOANI MANEA GHEORGHE
8 GRINŢIEŞ ALEXANDROIA VASILE
9 ION CREANGĂ CONSTANTIN VASILE
10 MOLDOVENI BIRJOVEANU MARCEL
11 PĂSTRĂVENI ONISEI IOAN
12 PIPIRIG DORNEANU VASILE
13 ROMAN LEOREANU LAURENTIU
14 TÂRGU NEAMŢ HUMULESCU TRAIAN
15 TAŞCA DRAGAN ALEXANDRU
16 AGAPIA CUCOS VASILE
17 ALEXANDRU CEL BUN LAZAROV VALERIU
18 BĂLŢĂTEŞTI URSACHE VIOREL
19 BAHNA PRISECARU EMIL
20 BÎRA OLTEANU CRISTINEL
21 BODEŞTI DARLOMAN LUCIAN
22 BOGHICEA CAZAMIR MIHAI
23 BORCA RUSCANU DAN
24 BORLEŞTI BĂBUȘ VASILE
25 BOTEŞTI BOROS ANGELA
26 BOZIENI ARGHIROPOL DANUT
27 BRUSTURI VRAJITORU NECULAI EUGEN
28 CÎNDEŞTI GRIGORAS VASILE
29 CORDUN ADRIAN CIOBANU
30 CRĂCĂOANI NITA VASILE
31 DOLJEŞTI LUNGU ALBERT
32 GIROV SARION FLORINEL
33 FĂUREI SIPOTEANU GHEOERGHE
34 HORIA BACIU IOAN CRISTIAN
35 NEGREŞTI NASTASIA NECULAI
36 ICUŞEŞTI ROSU VANEA SABAREL
37 ONICENI TUTU SORIN
38 PIATRA ŞOIMULUI AZOITEI LACRAMIOARA
39 RĂUCEŞTI BALAJEL DUMITRU
40 RĂZBOIENI BALMUS PETRU
41 ROMANI SARBU NICOLAE
42 SĂVINEŞTI CHELE ANA
43 TĂMĂŞENI LUCACI STEFAN
44 ŢIBUCANI BUTNARIU PETRU
45 VĂLENI MURARIU GHEORGHE
46 BICAZ CATRINOIU CONSTANTIN
47 TIMIŞEŞTI GROZA ROMICA
48 TRIFEŞTI ISCIUC MIHAELA
49 TUPILAŢI PADURARU MIRCEA
50 DVA ROŞIE CATANA NICOLAE
51 CEAHLĂU COROAMA DUMITRU
52 DRAGOMIRESTI PANAITE BRANDUSA
53 GÂDINŢI SORIN ASTANEI
54 GHERAEŞTI BERESOAE PAVEL
55 PETRICANI CRAMBA ION
56 PINCESTI CHELARIU CONSTANTIN
57 PÎNGĂRAŢI NEDELCU ISABELA
58 SĂBĂOANI ROBU ADRIAN
59 SECUIENI IVANCEA VASILE
60 STĂNIŢA CIUCHINA MIHAI
61 ŞTEFAN CEL MARE MUNTEANU RARES
62 TARCĂU  FARŢALĂ MANOLE DANUT
63 VALEA URSULUI URSARU ION

*  Lista are caracter informativ, urmând a fi discutată şi validată în toate forurile statutare îndeplinindu-se astfel toate formalităţile necesare pentru susţinerea acestora în demersul în care s-au angajat.

PUBLICITATE
loading...