La 47 de ani, un medic din Neamț a câștigat medalia de aur la ”Campionatul de Culturism și Fitness”! – FOTO

Peste 300 de sportivi din toate colțurile țării, dar și din țări europene, au participat la Campionatul de Culturism și Fitness organizat la Cluj-Napoca.

Este un eveniment care anual capacitează sute de sportivi de performanță. Totodată, anul acesta, Cupa României a fost programată înainte de Campionatul European (3-8 mai).

Printre campioanele la fitness care au defilat cu zâmbetul pe buze și pe tocuri, s-a aflat și o nemțeancă din Roman, de profesie medic stomatolog.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ ANUNȚUL DE MAI JOS

La 47 de ani, Virginia Laic a câștigat medalia de aur la bikini fitness la categoria masters. De profesie medic stomatolog, Virginia face sacrificii uriașe pentru participarea la competiții.

”Este cu adevărat o provocare pentru că viața de medic nu este una simplă și e nevoie să fii mereu acolo pentru pacienții tăi plus că sunt mamă, am o fiică de 21 de ani și un băiat de 11 și este cu adevărat greu.” – a declarat Virginia pentru stirilekanald.ro.