Astăzi, la ora 13:08, prin apel la 112 pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în municipiul Piatra Neamț, pe muntele Pietricica la o distanță de aproximativ 200 m de Mănăstirea Pietricica.
Pentru localizarea și lichidarea incendiului au intervenit pompierii pietreni cu o autospecială de stingere.
A ars vegetaţie uscată pe o suprafață de aproximativ 700 mp din cauza focului deschis în spații deschise.
PUBLICITATE