În această dimineață , în jurul orei 10:30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament dintr-un bloc de locuințe situat pe strada Plevnei din municipiul Piatra-Neamț.
La locul solicitării s-a deplasat un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Piatra Neamţ cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare.
Pompierii au pătruns în apartament, pe geamul de la balcon, cu ajutorul scării culisabile.
În interiorul apartamentului a fost găsită o femeie în vârstă de 84 de ani fără semne vitale.
PUBLICITATE