![2015 afis](http://stiri-neamt.ro/wp-content/uploads/2015/11/2015-afis-225x300.jpg)
O expoziţie „strălucitoare”, unde vor fi prezentate obiecte şi bijuterii având toate un numitor comun: piatra. Cristale, minerale, fosile sau geme – toate în stare naturală; obiecte decorative din piatră şlefuită; eşantioane de colecţie; bijuterii din coral, perle sau chihlimbar; podoabe şi bijuterii confecţionate în întregime din pietre semipreţioase – ametist, calcedonie, agat, jad, lapis, malachit, turmalină, turcoaz sau preţioase – rubin, smarald, safir, diamant.
Inaugurarea – vineri, 20 noiembrie, ora 12.00
PUBLICITATE