Ei sunt noii primari din județul Neamț – Rezultate alegeri locale 2020

Lista candidaților care au câștigat primăriile din județul Neamț, în cele 83 de localități, la alegerile locale din 27 septembrie 2020

Vezi și PSD câștigă alegerile la Neamț. Ionel Arsene, un nou mandat în fruntea C.J.. Vezi rezultatele la alegerile locale 2020

  1. Piatra Neamț – Andrei Carabelea – PNL
  2. Roman – Leonard Achiriloaei – PNL
  3. Târgu Neamț – Daniel Harpa – PSD
  4. Bicaz – Nicolae Sălăgean – PSD
  5. Roznov – Vasile Pavăl – PNL
  6. Agapia – Neculai Năstasă – PSD
  7. Alexandru cel Bun – Ion Rotaru – PNL
  8. Bahna – Gheorghe Pătrașcu – PNL
  9. Bălțătești – Emilia Acozmei – PNL
  10. Bicaz Chei – Gheorghe Oniga – PNL
  11. Bicazu Ardelean – Ioan Constantin Bârsan – PNL
  12. Bâra – Dănuț Petraru – PSD
  13. Bârgăoani – Petrică Șchiopu – PSD
  14. Bodești – Marinel Barna – PSD
  15. Botești – Georgeta Blaj – PSD
  16. Boghicea – Mihai Cazimir – PSD
  17. Borca – Petrică Ruscanu – PSD
  18. Borlești – George Mutu – PSD
  19. Bozieni – Octavian Dănuț Arghiropol – PNL
  20. Brusturi – Daniel Lozonschi – PSD
  21. Ceahlău – Dumitru Coroamă – PNL
  22. Cândești – Gheorghe Daniel State – PSD
  23. Cordun – Adrian Ciobanu – PNL
  24. Costișa – Dumitru Dorel Berbecariu – PSD
  25. Crăcăoani – Alexandrina Raclariu – Pro România
  26. Dămuc – Ioan Voaideș – PNL
  27. Dobreni – Vasilica Crețu – PSD
  28. Dochia – Iulian Cornel Iacob – PSD
  29. Doljești – Albert Lungu – PNL
  30. Dragomirești – Ion Ioniță – PNL
  31. Drăgănești – Ion Nichifor – PNL
  32. Dulcești- Gheorghe Nahoi – PSD
  33. Dumbrava Roșie – Elena Chirițescu – PNL
  34. Farcașa – Dumitru Bogdan Țifui – PNL
  35. Făurei – Petrică Bujor – PNL
  36. Gâdinți – Vasile Băbuță – PSD
  37. Gherăiești – Pavel Bereșoae – PNL
  38. Ghindăoani – Adrian Antochi – PSD
  39. Girov – Vasile Ciubotaru – PSD
  40. Gârcina- Gavril Mihai Gontaru – PMP
  41. Grințieș – Ana Buștihan – PNL
  42. Grumăzești – Constantin Mătasă – PSD
  43. Hangu – Gavril Lupu – PSD
  44. Horia – Ioan Cristian Baciu – PNL
  45. Icușești – Marius Vasile Minică – PNL
  46. Ion Creangă – Dumitru Dorin Tăbăcariu – PSD
  47. Mărgineni- Vasile Rotaru – PSD
  48. Moldoveni – Marcel Ioan Bârjoveanu – PNL
  49. Negrești – Nastasia Neculai – PNL
  50. Oniceni – Bogdan Duminică – PSD
  51. Pâncești – Constantin Augustin Holmanu – PSD
  52. Păstrăveni – Anton Nicolai Gorea – PSD
  53. Petricani – Ion Ticușor Vasiliu – PSD
  54. Piatra Șoimului – Neculai Nicorescu – PSD
  55. Pângarați – Ioan Petronel Mancaș – PNL
  56. Pipirig – Vasile Dorneanu – PSD
  57. Podoleni – Cristinel Croitoriu – PSD
  58. Poiana Teiului – Ana Ancuța PSD
  59. Poienari- Vasile Emil Dascălu – PSD
  60. Răucești – Dumitru Bălăjel – PNL
  61. Războieni – Sebastian Țarălungă – PSD
  62. Rediu – Vasile Motfolea – PSD
  63. Români – Manole Ciobanu – PSD
  64. Ruginoasa – Miluc Grigoraș – PNL
  65. Săbăoani – Florin Vîrgă – USR
  66. Sagna- Gheorghe Iacob – PSD
  67. Săvinești- Daniel Horciu – PSD
  68. Secuieni- Vasile Ivancea – PNL
  69. Stănița – Laurențiu Bebi Todireanu – PSD
  70. Ștefan cel Mare – Sorin Ouatu – UNPR
  71. Tarcău – Manole Dănuț Fârțală – PNL
  72. Tașca – Daniela Ursache – Indepenedent
  73. Tazlău- Ion Nechita – USR
  74. Tămășeni – Ștefan Lucaci – PNL
  75. Timișești  – Vasile Mărculeț – PNL
  76. Trifești – Dan Marian Lupu – PNL
  77. Tupilați – Petru Gherghel – PSD
  78. Țibucani – Ioan Rusu – PSD
  79. Urecheni – Ion Tănăselea – PSD
  80. Valea Ursului – Viorel Smeria – PSD
  81. Văleni – Dan Relu Grigore – PSD
  82. Vânători Neamț – Maria Petrariu – PSD
  83. Zănești – Ioan Filip – PSD

Vezi și PSD câștigă alegerile la Neamț. Ionel Arsene, un nou mandat în fruntea C.J.. Vezi rezultatele la alegerile locale 2020