Pompierii Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Neamț intervin la această oră (11:00) într-o misiune de degajare a unei căruțe căzute în râul Bistrița.
Potrivit ISU Neamț, este vorba despre o căruță cu doi cai căzută în râul Bistrița, în zona poligonului din municipiul Piatra Neamț.
Se intervine cu un echipaj de pompieri militari, cu o autospecială complexă de intervenție și o barcă pneumatică, din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra Neamț și un buldoexcavator de la Apa Serv.
Nu sunt persoane surprinse. – informează ISU Neamț
PUBLICITATE