La data de 28 martie, în jurul orei 21.00, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamț au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat de 42 de ani, a fost victima unei agresiuni.
Din cercetările efectuate până în prezent a reieșit că, pe fondul consumului de alcool și a unui conflict izbucnit spontan, o femeie de 41 de ani l-ar fi agresat pe concubinul său cu un obiect tăietor-înțepător, în timp ce se aflau în incinta locuinței din Piatra Neamț.
Cel în cauză a fost condus la spital, în vederea primirii de îngrijiri medicale de specialitate, fiind constatat faptul leziunile suferite nu au fost de natură a-i pune viața în pericol.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie, cercetările fiind continuate sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Piatra Neamț.
Potrivit surselor noastre, bărbatul nu a dorit să depună plângere și s-a opus emiterii ordinului de protecție provizoriu.
A fost externat aseară după ce i s-au acordat îngrijiri medicale, diagnosticat cu plagă superficială în zona omoplatului stâng.