Un bărbat a ajuns la spital în urma unui accident rutier ce a avut loc astăzi, 5 iulie, în jurul orei 14:30, pe strada Ion Creangă în orașul Târgu-Neamț.
La fața locului s-au deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și un echipaj cu o ambulanță de la Serviciul de Ambulanță Județean.
Conform ISU Neamț, un autoturism în care se afla un bărbat de 69 ani a părăsit partea carosabilă.
Persoana, în stare de conștiență, a fost preluată de ambulanță și transportată la spitalul din Târgu-Neamț.
Vom reveni cu datele transmise de polițiști…
PUBLICITATE