Trei persoane au fost rănite în urma unui accident ce a avut loc astăzi (20 aprilie), în jurul orei 7:00, la ieșire din localitatea Turturești, comuna Girov.
Conform Poliției Neamț, din primele cercetări, se pare că un bărbat de 26 de ani din Girov, conducea o autoutilitară pe DN15 D (direcția Roman – Piatra-Neamț), a pierdut controlul asupra direcției de mers și a intrat în coliziune cu un autoturism care circula din sensul opus, condus de un bărbat de 62 de ani din Piatra-Neamț. În urma impactului autoturismul (marca Opel) a luat foc și a rezultat rănirea celor doi șoferi și a unui pasager.
Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ
Polițiștii face cercetări pentru vătămare corporală din culpă
Vezi imagini de la accident – AICI
PUBLICITATE